Izolacja cieplna naszego domu i jego otoczenia jest bardzo ważna, ponieważ można na tym sporo zaoszczędzić. Z izolacją już wbudowaną nie ma problemów, ale z dodatkową izolacją już tak. Takie dodatkowe izolacje są bardzo kruche, a więc po jakimś czasie ulegają zniszczeniu i tracą walory estetyczne. Na taką starą izolację proponujemy zainstalować warstwę ochronną. Te dodatkowe izolacje spotykamy zazwyczaj na strychu, na drzwiach wejściowych, w przyczepach campingowych lub w psiej budzie, gdzie konieczne jest by warstwa ochronna była jak najcieńsza z uwagi na oszczędność miejsca. Ważne jest, by stosować materiał, który jest nie tylko cienki i mocny, ale także jako warstwa ochronna dobrze wygląda. Ważne jest, by można było łatwo ją zamontować i przyciąć na żądany wymiar. Również ważne jest to, by materiał, który chcemy zastosować nie był zbyt drogi. Kryteria te doskonale spełnia tapeta bambusowa (bambusowe okładziny) klejone na tkaninę, którą można u nas zamówić. I chociaż najczęściej wykorzystywana jest jako wykładzina ściany, to także doskonale spełnia się jako ochrona izolacji termicznej. Poniżej pokażemy, jak może być bambusowa tapeta przymocowana i jakie może być jej zastosowanie. Rodzaje materiałów i kolory można zobaczyć tutaj.

Bambusowy ochronny materiał na izolacje termiczną

Zatem wiemy już, że bambusowa tapeta może być zastosowana jako ochrona izolacji termicznej. Ze względu na to, że jest cienka (2 mm), można ją użyć wszędzie tam, gdzie wymagane jest oszczędność miejsca np. w przyczepach campingowych lub na strychu. Na drzwi (np. garażu czy wejściowe) trudno jest znaleźć materiał do ochrony izolacji, ponieważ zbyt ciężkie materiały utrudniałyby otwieranie i ich zamykanie. To przestaje być problemem w przypadku tapety bambusowej, której metr kwadratowy waży tylko 1,3 kg, co nie będzie utrudnieniem przy korzystaniu z drzwi. Do psiej budy nie możemy dawać jakiegokolwiek materiału, bo gdy zbyt miękki, pies szybko go zniszczy. Bambus przyklejony na tkaninę ma wielką wytrzymałość i twardość, która jest porównywana do drewna bukowego, a więc pies tego nie zniszczy tak szybko.

Klikająć tutaj znajdziecie informację, jak można fachowo przykleić lub ciąć bambusową tapetę przyklejoną na tkaninę.

Ważne jest, że bambusowej tapety jako ochrony izolacji, nie kleimy tak samo, jak na ścianę. Klejenie na izolację zostanie opisane na tej stronie poniżej. Roleta bambusowa nadaje się na ścianę, lecz nie nadaje się jako ochrona izolacji.

Jeśli już mamy materiał przycięty, możemy rozpocząć klejenie. Do tego potrzebna nam jest szpachla z ząbkami, sucha szmatka i klej silikonowy.

Narzędzia potrzebne do montowania Szpachla z ząbkami

Silikon nanieść na tylną część bambusowej tapety w formie Zyg Zak dbając o to, żeby klej rozprowadzić aż do krawędzi (zapobiegnie odstawaniu materiału).

Silikon nanoszony na bambus. Silikon nanoszony w formie Zyg Zak

Po naniesieniu kleju należy rozsmarować go równomiernie szpachlą.

Rozsmarowywanie silikonu

Ostrożnie podnoszony materiał i nakładany na izolację.

Kładziemy bambus na miejsce

Suchą szmatką dociskany materiał do izolacji i dokładnie mocowany na swoim miejscu.

Suchą szmatka przyciskamy bambus do powierzchni Umieszczamy bambus na swoje miejsce

Jeśli na krawędziach jest zbyt mało kleju, można ten brak uzupełnić, odchylając materiał.

Dodatkowy klej na krawędzie

Może być potrzebny otwór na klamkę lub gniazdko elektryczne.

Wycinanie otworu na klamkę Brama do garażu przed montażem Brama do garażu w połowie gotowa - część montowana pionowo, a część poziomo.

Ukończona brama garażu:

Brama garażu ukończona

Mamy nadzieję, że były Państwu nasze rady przydatne.


Naturtrend Impex Sp. z o.o.

LiteraturaCane webbing, rattan wallboard, coconut fiber, chair cane, bamboo stick, door panels, unique sized bamboo blinds
Cane webbing, rattan wallboard, coconut fiber, chair cane, bamboo stick, door panels, unique sized bamboo blinds
Falvédő, falburkolók, peddignád, tonettanyag, apácarács, intarzia, faragott díszléc, fafaragás, Bambusz léc, rozetta, aplikáció, faldekor, belátásgátló, Bambusz roló, rattan rúd.
Prodaja španjolske i ratan trske, duboreza i lajsni od punog drveta. Bambusni štapovi i rolete.
Ochrana izolace pomocí bambusové tapety, estetický materiál, úsporná izolace, snadné připevnění bambusu
Bambusleisten für Wandsvertäfelung, Bambusmeterware, Heimwerkern mit Intarsien, Thonet und Rattan
Bambus-Leisten, Bambus Meterware, Naturprodukt Bambus, Thonet, Intarsien, Rattan, Windschutz
Bambus-Leisten, Bambus Meterware, Naturprodukt Bambus, Thonet, Intarsien, Rattan, Windschutz
Vendita bambù in rotoli dalle canne di bambù, tende e tapparelle in bambù su ordine, intarsio, paglia di Vienna, tessuti di rattan, sagome scolpite, grigliati in bambù, midollo ratan e su ordine, di propria produzione capitelli, rosette, decori centrali
decor bamboo in role, jaluzele (pergole, storuri, rulouri) din bambus, intarsii, reparatii scaune thonett, impletituri din rattan, paie de Viena, miez rattan, baghete (frize, sipci) din lemn, stalpi si sipci din bambus, grilaj de bambus, la comanda sculpturi din lemn (rozete, capiteluri, aplicatii), orice model
Prodavnica repro materijala od bambusa , trske i drveta za dekoraciju enterijera.
Ochrana izolace pomocí bambusové tapety, estetický materiál, úsporná izolace, snadné připevnění bambusu
Cane webbing, rattan wallboard, coconut fiber, chair cane, bamboo stick, door panels, unique sized bamboo blinds
filet marqueterie, moulure bois décorative, ornement bois, pied meuble, rempailler une chaise, rotin naturel, baguette decorative, bois lambris, bois marqueterie, le cannage, cimaise moulure, moulure décorative,store en bambou sur mesure, tige bambou