Na tej stronie znajdziesz informacje na temat praktycznego zastosowania naszych produktów.
Tu można znaleźć pomoc w następujących tematach:

VIDEO!!! Incollagio del tappeto di bambù in tono con il parquet di bambù

Przyklejanie trzciny

Przyklejanie materiału rattan

Nasz rattan (rotang) jest dostępny jako całkowicie naturalny materiał. W związku z tym, choć ma wiele zalet, to po kontakcie z wodą rattan nasączony może się wydłużyć. Dlatego też jego montaż i malowanie są trudniejsze niż z tworzyw sztucznych. Krok po kroku pokażemy, jak to zrobić.

Ważne jest, aby NIGDY nie używać klejów i lakierów rozcieńczanych wodą, ponieważ powodują wydłużenie materiału. Warto jest wspomnieć, że jeśli tak by się stało, to materiał ten po wysuszeniu wróci do pierwotnego rozmiaru. Zalecamy zatem do mocowania klej silikonowy, który stosujemy TYLKO na powierzchnię klejenia, a nie na ratan. Należy go rozetrzeć szpachlą z ząbkami mniejszymi niż 1 mm. Dopóki klej nie wyschnie, trzeba umieścić na materiale jakiś ciężar.

Narzędzia Szpachla z ząbkami Klej silikonowy Jak używać szpachlę

Zaleca się używania bejcy alkoholowej i rozcieńczalnych lakierów. Jeśli nasz materiał pochodzi ze środka rolki, to rattan będzie się najprawdopodobniej falował. W tym przypadku trzeba go namoczyć w wodzie przez 5 minut, później rozłożyć, żeby wysechł, a następnie można już go wygładzić. Mamy nadzieję, że te instrukcje są przydatne.

Mocowanie materiału Thonet w drewnianą ramkę

Thonet można wykorzystywać na różne sposoby: w krzesłach na siedzisko lub oparcie, w szafach jako panele drzwi lub też jako dekoracja w drewnianych ramkach, np. do zakrycia kaloryferów. Przymocowanie w drewniane ramki wymaga kilka wskazówek, które niżej przedstawiamy.

Thonet

Thonet to naturalny materiał, który w kontakcie z wodą mięknie i się rozciąga. Dlatego przed przymocowaniem konieczne jest przez 2-4 godziny moczyć go w zimnej wodzie, a potem w tym stanie przymocować. Należy uważać, aby mocowany materiał nie był zbyt napięty, ponieważ w trakcie suszenia sam się napina (czyli wraca do pierwotnego rozmiaru) i mógłby się porwać na połączeniach z ramką.
Do mocowania poleca się zszywacz. Na wewnętrznej stronie ramki zszywaczem przytwierdzamy węzły materiału, uważając, aby nie pominąć ani jednego węzła.

Mocowanie materiału Thonet Mocowanie materiału Thonet przy węzłach

Należy zachować ostrożność, bo zbyt silny zszywacz może przeciąć Thonet. Dlatego proponujemy wykonać test przed rzeczywistym zszywaniem. Jeśli zszywacz nie ma regulacji, to zalecamy umieścić nad węzłami (w zależności od rodzaju urządzenia) dętkę o grubości 0,2 - 0,5 mm lub złożoną podwójnie taśmę samoprzylepną. To daje gwarancję, że zszywacz nie przetnie materiału.

Przecięty materiał Thonet Materiał Thonet przypięty taśmą

Mamy nadzieję, że instrukcje te są pomocne.

Przyklejanie materiału bambus na płytę

Bambusowy materiał (w przeciwieństwie do materiału Thonet) jest niezmienny w kontakcie z wodą, więc może być przyklejany nawet klejem rozpuszczanym wodą.

Narzędzia Klej

Upewnij się (w przypadku użycia kleju na bazie wodnej), czy płyta, na którą chcesz kleić, jest grubsza niż 14 - 16mm. Jeżeli jest cieńsza, użyj kleju silikonowego, nanosząc go równomiernie na całej powierzchni płyty szpachlą, której zęby powinny być mniejsze niż 1 mm.

Szpachla z ząbkami Dopasowanie bambusowego materiału z płytą

Zanim klej nie wyschnie, należy materiał przygnieść jakimś ciężarem. Bambus z naturalną powierzchnią można lakierować lakierem na bazie wodnej.
Przyklejony materiał bambusowy

Przyklejony materiał bambusowy Gotowy materiał bambusowy.

Mamy nadzieję, że instrukcje te były pomocne.

Jak ciąć rolety bambusowe?

Nasze rolety bambusowe są całkowicie wykonane z naturalnego materiału. Bambus ma wszechstronne zastosowanie i produkuje się z niego takie rzeczy, jak np. tłoczony, klejony bambus na tkaninę, a nawet rolety bambusowe. Jako wykładziny na ścianę używany jest najczęściej bambus klejony na tkaninę, ale możemy się również spotkać z wykładziną wykonaną z materiału na rolety. W tym przypadku materiał musi być cięty na miarę. Tutaj Państwu dostarczymy instrukcje jak to zrobić.

Zanim zaczniemy ciąć rolety, musimy zrozumieć strukturę rolet. Roleta bambusowa jest złożona z prętów lub płytek bambusowych poukładanych obok siebie i wzmocnionych pionowo sznurkiem. Ten sznurek utrzymuje całą roleta bambusowa.

Roleta bambusowa

Mamy dwie możliwości cięcia. Możemy ciąć równolegle lub prostopadle do prętów. Najpierw pokażemy cięcie prostopadłe. Na prostopadłe cięcie polecamy nożyce gilotynowe, oczywiście jeśli takich nie posiadacie, wystarczą nawet nożyce krawieckie. Na stole rozkładamy materiał i na krawędzi przykładamy deskę, którą ma wyrównać ten materiał. Drugą deskę przykładamy tam, gdzie chcemy ciąć i zaznaczamy to ołówkiem. Następnie odcinamy zbędny materiał.

Prostopadłe cięcie rolet

Równoległe cięcie jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ możemy przeciąć także sznurki. Aby materiał się nie rozpadł, sznurek musi być przyklejony. Najpierw zaznaczamy linię cięcia. Każdy sznurek krzyżujący się z tą linią nacieramy w kierunku cięcia podwójnie rozcieńczonym klejem do drewna, zawsze po 2 cm z obu stron.

Równoległe cięcie rolet

Po wyschnięciu kleju, materiał odwrócić na drugą stronę, aby w ten sam sposób wzmocnić sznurki klejem. Po wyschnięciu kleju przycinamy materiał w zaznaczonym miejscu nożem do tapet.

Mamy nadzieję, że instrukcje te były pomocne.

Jak ciąć bambusowa tapeta przyklejoną na tkaninę

Podobnie jak w roleta bambusowa, zanim przykleimy tapetę na ścianę lub na płytę, potrzebne będzie cięcie materiału na miarę. Tak samo jak w roletach, jeśli chcemy cięcie zrobić prostopadle polecamy nożyce gilotynowe lub krawieckie. Zalecamy zaznaczyć miejsce cięcia. Jeśli chcemy ciąć równolegle z prętami, to wystarczy materiał odgiąć i odciąć nożem do tapet.

Tapeta bambusowa przyklejonej do tkaniny-cięcie Tapeta bambusowa przyklejonej do tkaniny-cięcie

Po przycięciu tapeta bambusowa może już być przyklejana na ścianę. Instrukcję klejenia można znaleźć tutaj.

Dodatkowe informacje o przyklejaniu do ściany bambusowej tapety, maty bambusowej

Gęsty klej trudno rozprowadza się na ścianie za pomocą pędzla. Niestety rozcieńczony klej ma zbyt niską zdolność przyklejania. Dlatego właściwe jest, aby na ścianę w kilku miejscach grubo nałożyć kleju, a następnie rozsmarowywać go grzebieniem (1mm głębokie cięcia co 1 mm). Zaistniała pomyłka została zauważona dopiero po umieszczeniu filmiku na naszej stronie. A zatem to, co jest na wideo, żeby rozcieńczać klej, jest już nieaktualne. Zalecany jest klej do drewna lub klej budowlany na bazie wody.Klejem powinna być smarowana tylko ściana i ewentualnie tylko krawędzie maty od strony tylnej

Nanoszenie kleju Nanoszenie kleju Nanoszenie kleju Nanoszenie kleju


Naturtrend Impex Sp. z o.o.

LiteraturaCarving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Carving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Gyakorlati tanácsok rattan nádszövet és bambusz falburkolatok felhasználásához, feldolgozásához
Bambusna zidna obloga (tapeta), bambusna roleta.
thonet na dřevěný rám, bambusová tapeta, řezání bambusové tapety lepené na textil, lepení bambusu, lakovaný bambus, rovnoběžné řezání bambusu
Tipps für den Schutz von Wärmedämmung mit Bambus, Verklebungsanweisung.
Anweisung für Heizkörperverkleidungen.
Anweisung für Heizkörperverkleidungen.
Vendita materie prima per tende a rullo in bambù, carta da parati in bambù, rivestiemento murale in bambù.
grilaj din bambus, impletituri din rattan, paie de Viena, miez rattan, decor bambus, jaluzele (pergole, storuri, rulouri) de bambus, intarsii, reparatii scaune thonett, stalpi si sipci bamboo, baghete (frize, sipci), sculpturi din lemn, capiteluri, rozete din lemn si la comanda
Dekoracija enterijera prirodnim elementima za sve ljubitelje bambusa , drveta u duborezu ili trske (španske ili ratan).
thonet na drevený rám, bambusová tapeta, rezanie bambusovej tapety lepené na textil, lepenie bambusu, lakovaný bambus, súbežné rezanie bambusu
Carving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Consejos prácticos sobre el uso de materiales de bambú y ratán
Conseils pratiques pour l'utilisation du natte rotin et du parement mural en bambou